Všetky kategórie

Novinky

Čínske ohňostroje používajú príležitosti

2023. 02.17

Fireworks, also called firecrackers or Baozhu in China, are widely used in occasions like festivals, weddings and business-opening ceremonies.  As an indispensable part of Chinese folk culture, it has a history of more than 2,000 years.  The largest usage of fireworks in China usually comes from the celebration of the Chinese New Year (Spring Festival).

 

 

S najmasovejším používaním ohňostrojov na tejto planéte ho Číňania používajú pri mnohých rekreačných a slávnostných príležitostiach, ako sú verejné festivaly, svadby a dokonca aj pohrebné obrady. Tu je zoznam najbežnejších príležitostí.

 

Čínsky Nový rok

 

Spomedzi všetkých tradičných festivalov a sviatkov je používanie petárd najmasovejšie počas čínskeho nového roka. Ľudia ich odpália na čínsky Nový rok"s Eve, Prvý Nový rok a Sviatok lampiónov. Má sa rozlúčiť so starým a privítať nové a ľudia veria, že prináša šťastie a šťastie.

Festival Qingming

 

Toto je žalostná príležitosť, takže sa nepoužíva na oslavu, ale na pripomenutie. Hovorí sa, že mŕtveho zobudí zvuk a vezme obety. Teraz sa tento zvyk zvyčajne vyskytuje vo vidieckych oblastiach.

Svadobný obrad

 

Keď majú ľudia svadobné obrady, najmä v tradičnom štýle svadby, petardy sú celkom potrebné, prinášajú novomanželom požehnanie a šťastie.


Pohreb

 

Pri pohreboch sa petardy používajú na spomienku a ľudia ich používajú na odprevadenie mŕtvych


Kolaudácia

 

Pri sťahovaní do nového domu prídu priatelia a príbuzní majiteľa domu osláviť sťahovanie odpálením petard.

Otvorenie obchodu

 

Ľudia spúšťali petardy, aby predznamenali priaznivý začiatok podnikania. Je to tiež dobrý spôsob, ako prinútiť ľudí v okolí okamžite spoznať nový obchod.


Začiatok a dokončenie projektu

 

Keď sa začne stavebný projekt, petardy sa použijú na plynulý vývoj a zabránenie nehodám. Niekedy, keď sa úspešne zrealizuje veľký projekt, ľudia na oslavu odpália aj ohňostroj.

Horúce kategórie